اصطلاحات رایج اینستاگرامی

فالوور follower

فالوور به کسانی که شما را در اینستاگرام دنبال می کنند می گویند. پست های شما در صفحات این افراد نشان داده می شود.

فالوئینگ following

فالوئینگ به کسانی ک شما آن ها را در اینستاگرام دنبال می کنید می گویند و پست ها و مطالب آن ها در صفحه ی شما نمایش داده می شود.

اف بی یا فالو بک

اف بی همان مختصرشده کلمه فالو بک می باشد که گاهی با مختصر شده ی کلمه ی فیسبوک اشتباه گرفته می شود.در واقع یک جور کلمه ی رمزی هم هست که گاهی افراد زیر پست های افراد مختلف قرار می دهند که اگر من را فالو کنید شما را فالو می کنم.

فالو آنفالو Follow Unfollow

فالو آنفالو یک روش قدیم یجذب دنبال کننده می باشد که درآن شما اشخاصی که به نظرتان به محتوای شما علاقه مند هستند را فالو می کنید به این ددلیل که با دیدن پست های شما شمارا فالو میکند و وقتی فالو بک را دریافت کردید آنها را آنفالو می کنید.

فالو فور فالو Follow For Follow

فالو فور فالو یعنی شما صفحه ای را فالو کنید برای اینکه وی نیز به شما فالوبک دهد و اگر او این کار را نکند شما وی را آنفالو میکنید. و هدف شما از فالو کردن دیدن پست های آن شخص نیست لکه دریافت فالو بک است.

لایک فور لایک Like For Like

همان فرآیند فالو فور فالو ولی با لایک. یعنی شما پستی را لایک کرده اید صرفا به این دلیل که صاحب آن صفحه نیز پست شما را لایک کند.

کامنت فور کامنت cm for cm

همان فرآیند فالو فور فالو ولی با کامنت. یعنی شما برای پستی کامنت می گذارید صرفا به این دلیل که صاحب آن صفحه نیز برای پست های شما کامنت قرار دهد.

شات آوت Shot out

شات آوت یعنی شخصی محتوای صقحه ی ما را در ازای دریافت هزینه و یا رایگان در صفحه ی خود منتشر کند. که به مختصر شات کردن گفته می شود.

بلاک آنبلاک Block Unblock

بلاک آنبلاک یعنی وقتی کسی شما را فالو میکند و شما مایل نیستید که وی پست های شما را ببیند وی را بلاک کنید و سپس اورا آنبلاک کنید با این کار آن شخص از فالوورهای شما حذف می شود و تا دوباره شما را فالو نکند نمی تواند پست های شما را ببیند.

گروه تعامل Engagement Group

این گروه ها گروه هایی هستند که افراد برای دور زدن الگوریتم اینستاگرام و دریافت لایک و کامنت و نمایش بیشتر تشکیل می دهند که گروه متشکل از ادمین صفحاتی است که موضوع مرتبط و غیر مرتبط به هم دارند و پست های یکدیگر را لایک می کنند و کامنت می گذارند تا پست ها در اینستاگرام رتبه بالاتری پیدا کند.

اکشن بلاک Action Block

اکشن بلاک محدودیت موقتی است اینستاگرام به بعضی از اکانت ها به دلیل نقض برخی از محدودیت های اینستاگرام اعمال می کند.

فالوور فیک Fake Follower

افراد برای اینکه به زور خود را محبوب نشان دهند دست به کارهایی مثل خرید فالوئر میزند به این فالوور ها فالوور فیک می گویند.

لایک فیک Like Fake

افرادی برای اینکه به زور خود را محبوب نشان دهند دست به کارهایی مثل خرید لایک میزنند. به این لایک ها لایک فیک می گویند. ویو فیک و کامنت فیک و… نیز از همین دسته هستند.

بلاگر Bloger

بلاگر به شخصی گفته می شود که در مورد یک موضوع مشخص به صورت حرفه ای می نویسد ویا ویدئو می سازد و با فالوورهای خود به اشتراک می گذارد یا به اصطلاح بلاگ می کند. این افراد به واسطه ی دانشی که دارند می توانند دیگران را برای انتخاب های گوناگون متقاعد کنند.

اینفلوئنسر influencer

واژه اینفلوئنسر در لغت به معنی تاثیرگذار است و به افرادی گفته می شود که حداقل در یکی ازشبکه های اجتماعی شناخته شده باشند. این گروه تعداد زیادی فالوور دارند. اکثر اینفلوئنسرها حرفه ی تخصصی ندارند و با درست کردن ویدیوهای کمدی و به اشتراک گذاشتن آن افراد زیادی را جذب صفحه ی خود می کنند.

صفر تا صد اینستاگرام رو با من در دوره آموزش بلاگری یاد بگیر!

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code